Шановні колеги, запрошую Вас на сторінку "ЕКОСИСТЕМА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ У СФЕРІ ОСВІТИ"


Шановні колеги, опубліковано Міністерством освіти і науки України посібник "Світ на межі змін: стратегії адаптації" психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни.


Шановні колеги!
10 вересня Всесвітній день запобіганням самогубствам. Пропоную Вам ознайомитися з корисними посиланнями.
/Files/images/суїцид.jpg
Матеріали для використання в роботі під час воєнних дій
Корисні посилання щодо теми антибулінгу
Психологія суїциду
Діяльність школи щодо профілактики суїцидальної поведінки в учнівському середовищі
Рекомендації для вчителів "Профілактика суїцидальних тенденцій серед учнів"


06.09.2022 було проведено семінар з теми: "Основні аспекти професійної діяльності психологів закладів освіти в умовах військового стану". Щиро вдячна колегам за участь. Бажаю вам професійного зросту та міцного психологічного стану.

/Files/images/Знімок екрана 2022-09-06 115040.png


Шановні колеги, пропоную вам ознайомитися з цікавим та корисним матеріалом який стане в нагоді у вашій професійній діяльності
ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ


Стресостійкість - основа психічного здоров'я особистості

Сучасний ритм життя людини щодня випробує кожного з нас на силу та міцність. Неодноразово ми чємо такі слова як "більше не можу", "я не витримаю", "як це пережити", "я хочу все повернути", це свідчить про емоційне виснаження. На жаль у більшості людей зараз відбувається збільшення негативних емоцій, які накопичуючись, формують яскраво виражені та тривалі стресові стани. Кожна людина по своєму сприймає стресові ситуації, відповідно і у кожного по різному стрес накладає свій відбиток на фізичному так і психологічному здоров'ї.
Стрес- реакція організму на дуже сильну дію - подразник-ззовні, яка перевищує норму та відповідна реакція нервової системи. Першими ознаками, які слугують стресовій напрузі - неможливість зосередження, тимчасова втрата пам'яті або ж погіршення пам'яті, не сприймання гумору, роздратованість, злість та обурення, порушення сну та апетиту, може з'явитися пристрасть до алкоголю та інших негативних звичок тощо. Ось декілька порад аби загартувати ваш організм, та бути більш стресостійкими під час війни.
Фактори протистояння стресу: правильне планування часу; дотримання режиму сну; оптимізм; уміння розслаблятися; розуміти себе тобто свої емоції; спілкуйтеся з рідними та близькими; самоконтроль та позитивний настрій.
"Пам'ятайте, що коли в країні війна та поруч з вами руїни і ви довго знаходитесь в стресовій ситуації ваш організм інколи самостійно себе захищає. Вважається нормою відчувати страх, тривогу, занепокоєння в той час коли навколо вас бойові дії. Це прийнятна реакція вашої психіки та організму на ситуацію, що склалася"- підкреслили в МОЗ УКРАЇНИ.
Бережіть себе та своє здоров'я, будьте емоційно, психічно загартованими.
З повагою консультант ЦПРПП Турій Т.П.

Психологічна допомога під час війни

Війна- страшне слово яке перевернуло наше уявлення про життя. Сьогодення висуває нові вимоги до фізичного та психічного загартування. Кожен з нас зараз, як ніколи потребує підтримки, а особливо психологічної. Пропоную вам декілька порад для того щоб вчасно надати психологічну допомогу людині яка поруч.Для того щоб поліпшити психічний стан людини, дайте їй змогу: висловитися за потреби, а потім намагайтеся її повернути до раціональності; подбати про себе та свій внутрішній стан під час надання психологічної допомоги, не давайте людині змогу грати роль "жертви"; поспілкуйтеся з іншими потерпілими ( приміром учасники стресогенної ситуації можуть обмінялися номерами телефонів чи домовитися про зустріч); подивитися на ситуацію інакше. На даний час на сайті Інституту модернізації змісту освіти висвітлено інформацію щодо психологічної підтримки та необхідної допомоги всім хто знаходиться в стресовому стані: wym-1653659961388У Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти працює центр надання первинної психологічної допомоги евакуйованим мешканцям міста Маріуполя, Енергодар,Мелітополя, Бердянська, Токмака та інш.,що прибули до Запоріжжя гуманітарними коридорами.
З повагою консультант ЦПРПП Турій Т.П.

Психологічний кламіт педагогічного колективу

Психологічний клімати - це комплексний емоційно-психологічний стан колективу, що відображає загальний психологічний настрій і ступінь задоволеності працівників різними факторами життєдіяльності колективу.
Ознаки сприятливого психологічного клімату:
-
довіра й висока вимогливість членів колективу одне до одного;
- доброзичлива й ділова критика;
- вільне висловлювання думки під час обговорення загальних проблем;
- відсутність тиску керівника на підлеглих;
- достатня поінформованість членів колективу про його завдання і поточний стан справ;
- високий рівень емоційної взаємодії та взаємодопомоги;
- прийняття на себе відповідальності за стан справ кожним членом колективу;
- можливість для задоволення потреб.
Види потреб членів колективу та умови для задоволення потреб:
1. Соціальні потреби:
-
давати членам колективу таку роботу, що дозволила б їм спілкуватися;
- створювати на робочих місцях дух єдиної команди;
- проводити із членами колективу періодичні наради, збори;
- не руйнувати сформовані неформальні групи, якщо вони не завдають колективу реальної шкоди;
- створювати умови для соціальної активності сленів колективу поза його межами.
2. Потреби в повазі:
- пропонувати педагогам різноманітну змістову роботу;
- оцінювати й заоховувати досягнуті підлеглими результати;
- залучати членів колективу до формулювання цілей і вироблення рішень;
- забезпечувати навчання й перепідготовку, що підвищує компетентність педагогів.
3. Потреби в самовираженні:
- забезпечувати вчителям можливість для навчання й розвитку, які дозволили б повністю використовувати їхній потенціал;
- давати роботу, що вимагає від них цілковитої віддачі;
- заохочувати й розвивати творчі здібності.

/Files/images/unnamed.jpg
Практичний психолог - фахівець-психолог, який має вищу освіту і займається психологічною практикою: надає психологічні послуги людям і організаціям, проводить консультації, тренінги та інші форми роботи, які направлені на покращення загального психологічного здоров’я клієнта.


/Files/images/img045.jpg


/Files/images/img048.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 203